Wycieczka PTTK do Gdańska

W dniach 19-20 marca 2026 roku uczennice i uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Gdańska.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności. Mieliśmy tam okazję poznać historię ruchu „Solidarność”, wydarzenia związane ze strajkami oraz drogę Polaków do wolności. Po zwiedzeniu ekspozycji odbyły się warsztaty, w czasie których uczennice i uczniowie w grupach pracowali nad zmianami, które warto by wprowadzić w naszym społeczeństwie. więcej