„Malarz wciąż zachodził w głowę:

Są kolory i odcienie ,

Każdy inną ma wymowę,

Każdy jakieś ma znaczenie.”

                                                Jan Brzechwa „Kolory”

Różnorodność barw oraz ich znaczenie poznawali w minionym tygodniu wychowankowie świetlicy przy ul. Zimowej. Bawili się kolorami w licznych pracach plastycznych i eksperymentach. Poznali różne możliwości łączenia kolorów oraz tworzenia nowych barw.

Opublikowano: 16 maj 2019
Odsłony: 4
Read More: W świecie barw

Dnia 5 kwietnia 2019 r. w świetlicach przy ul. Zimowej i Krasickiego odbyło się przedstawienie pt.: „Wiosna, skowronek nad nami...”. Przygotowali je uczniowie z klas Ia, 0a i 0c.

Opublikowano: 30 kwiecień 2019
Odsłony: 39
Read More: Przedstawienie pt.: „Wiosna, skowronek nad nami...”

ŚWIETLICOWY KONKURS RECYTATORSKI

Czwartego kwietnia Świetliczaki ze świetlicy przy ul. Zimowej wzięły udział w Świetlicowym Konkursie Recytatorskim. Samodzielnie wybrały wiersze i przygotowały się do recytacji. Efekty Ich pracy podziwiała licznie zgromadzona publiczność oraz komisja konkursowa.

Opublikowano: 05 kwiecień 2019
Odsłony: 66
Read More: ŚWIETLICOWY KONKURS RECYTATORSKI

Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty!

Świetliczaki ze świetlicy przy ulicy Zimowej w minionym tygodniu przygotowywały się do powitania wiosny. Ozdabiały kolorowe wianki, poznawały różne gatunki kwiatów i ptaków, które są typowe dla tej pory roku, siały rzeżuchę w przygotowanych przez siebie „króliczych doniczkach”, wykonywały liczne prace plastyczne i uczyły się piosenki o wiośnie.

Opublikowano: 28 marzec 2019
Odsłony: 67
Read More: Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty!

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W ŚWIETLICY

Na pierwszy dzień wiosny wszyscy czekamy z utęsknieniem. Jest to najpiękniejsza pora roku i kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, słońcem, wracającymi z ciepłych krajów bocianami oraz  pierwszymi pąkami na gałęziach. Budzi się wówczas do życia cały świat.

Opublikowano: 28 marzec 2019
Odsłony: 78
Read More: PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W ŚWIETLICY