INTEGRACYJNY PLENER FOTOGRAFICZNY

„NOWA IWICZNA I LESZNOWOLA W OBIEKTYWIE – PLENER FOTOGRAFICZNY 2021”

W dniu 9.06.2021r.  po raz kolejny został zorganizowany integracyjny plener fotograficzny dla uczniów Szkół  Podstawowych w Nowej Iwicznej oraz Lesznowoli.

Organizatorami pleneru byli nauczyciele: Małgorzata Woźniak-Kłoda, Dorota Grochowska i Małgorzata Mikusek ze SP w Nowej Iwicznej oraz Justyna Mroczek ze SP w Lesznowoli.

Patronat medialny nad konkursem sprawował Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli.

Tegoroczny plener fotograficzny z racji pandemii miał inny charakter niż dotychczas. Uczniowie podzieleni na dwie grupy - uczniowie ze SP w Nowej Iwicznej wykonywali zdjęcia spacerując po Nowej Iwicznej, a uczniowie ze SP w Lesznowoli zdjęcia najciekawszych miejsc w Lesznowoli.

Tematem pleneru było wykonanie zdjęć pejzażu, poszukiwanie ciekawych kompozycji występujących w przyrodzie oraz uchwycenie najpiękniejszych miejsc w Nowej Iwicznej i w Lesznowoli.

Uczniowie, którzy poszli na plener fotograficzny mieli okazję robić zdjęcia okolicy, w której mieszkają, nie zabrakło im chęci i pomysłów, dzięki czemu powstały znakomite zdjęcia.

Uczestnikami pleneru byli:

Uczniowie ze SP w Nowej Iwicznej

Kotowska Zofia, Kwiatkowska Kornelia, Pugacz – Muraszkiewicz Antonina, Oliwia Perzyna, Kupich Damian, Ciepieniak Marta, Korporowicz Mateusz, Boczek Jagoda, Czakyrow Yanis, Stępniewska Weronika, Natalia Kuczyniecka,

 

Uczniowie ze SP w Lesznowoli

Adam Królica, Edyta Prekiel, Jakub Raszewski, Julianna Romańska, Karolina Karp, Krzysztof Kornosz, Lena Sewc, Michalina Wroniszewska, Pola Chojnacka, Aleksandra Paleolog

 

Tematem większości zdjęć była przyroda i architektura wkomponowana w krajobraz charakteryzująca Nową Iwiczną i Lesznowolę.

Z uwagi na to, że tegoroczny plener miał charakter konkursowy, jury musiało dokonać wyboru 5 najlepszych zdjęć. Było to ogromne wyzwanie, ponieważ wszystkie zdjęcia były bardzo ciekawe. Po burzliwych obradach jury wybrało najlepsze zdjęcia z pleneru.

Jury w składzie:

- Paweł Żurowski – Dyrektor SP w Nowej Iwicznej

- Małgorzata Woźniak - Kłoda – plastyk

- Jan Drewicz – plastyk

- Dorota Grochowska – opiekun konkursu

-Justyna Mroczek - plastyk

postanowiła przyznać TYTUŁ NAJLEPSZEGO ZDJĘCIA i nagrody dla 5 uczniów:

 

1.Antonina Pugacz - Muraszkiewicz

2.Kornelia Kwiatkowska

3.Jakub Raszewski

4.Michalina Wroniszewska

5.Julianna Romańska

Od 21.06.2021 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysiadle przy ulicy Topolowej 2 będzie można oglądać wystawę fotografii Młodych Artystów.

Plener fotograficzny, w którym uczniowie brali udział jest od kilku lat ważnym wydarzeniem w Gminie Lesznowola. Plener fotograficzny integruje młodzież, uwrażliwia na piękno i pokazuje jak ciekawą dziedziną sztuki jest fotografia, która pozwala uchwycić ulotne chwile.

Wyróżnione prace otrzymały „Tytuł Najlepszego Zdjęcia” zostały nagrodzone pamiątkowymi statuetkami i dyplomami, a wszystkim uczestnikom pleneru wręczono dyplomy i upominki.

Zdjęcia znajdujące się na wystawie zachwycają pokazując ogromną wrażliwość uczniów na otaczającą nas rzeczywistość i piękno okolicy, w której mieszkamy.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

 

Małgorzata Woźniak – Kłoda

Dorota Grochowska

Małgorzata Mikusek

Mistrz ortografii wśród 1 klas

  18 czerwca 2021 r. w świetlicy przy ul. Zimowej odbył się konkurs ortograficzny. Celem było: zainteresowanie uczniów pięknem języka ojczystego - głównie ortografią; kształcenie wśród uczniów umiejętności ortograficznych – zachęcanie do poznawania i stosowania w praktyce zasad pisowni polskiej; wdrażanie uczniów do zdrowej rywalizacji – stworzenie im możliwości konfrontacji własnych osiągnięć z rówieśnikami. Czyhało na nie wiele trudności i pułapek. Wyłoniono najlepszych z pośród klas 1.

Miejsce pierwsze zajęła

Magda K. 1 A

Miejsce drugie

Iga R. 1A

Miejsce trzecie

Staś Z. 1D

Wyróżnienie

Matylda P. 1C

Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom .

 

Katarzyna Włodarczyk

Alena Karliuk

Strona 1 z 16

Logowanie dla nauczycieli