Z okazji 

Świąt Bożego Narodzenia 

życzymy 

Wszystkim 

zdrowia, radości i rodzinnego ciepła, 

niech pierwsza gwiazdka i dźwięki kolęd 

przyniosą chwile zadumy i refleksji, 

a Nowy 2022 Rok 

niech będzie pełen 

optymizmu, optymizmu i optymizmu 

Redakcja GIMKA 

Mikołaj w szkolnej bibliotece 

 

Mamy teraz świąteczny czas. Dekorujemy nasze domy i miejsca pracy. Nie ukrywam, że mali i duzi pewnie czekają na jakieś prezenty. Wyobraźcie więc sobie naszą radość kiedy w ostatnią środę dotarła do biblioteki wielka, ciężka paczka. Jakież było nasze zaskoczenie i jaka była nasza radość. Paczka była pełna książek i wszystkie  dla nas, dla naszej biblioteki. Tylko nam znanymi sposobami udało się skontaktować z Mikołajem. Powiedział nam, że nie zaszła tu żadna pomyłka. Podobno dowiedział się, że wielu uczniów i nauczycieli tęskni za nowymi książkami i postanowił chociaż w części spełnić nasze marzenia. Ten Mikołaj odwiedza nas od kilku lat. Chciałybyśmy tutaj z całego serca podziękować naszemu Mikołajowi. Drogi Mikołaju pamiętaj o nas, bo książki to największa radość jaką można znaleźć pod choinką.  

Naszemu Mikołajowi, nauczycielom i wszystkim uczniom i ich rodzicom życzymy zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia z książką w tle. Do zobaczenia w Nowym Roku 2022. 

Joanna Piasecka i Barbara Szewczak 

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia – Podziękowania

 

 

                W tym roku po raz trzynasty przeprowadziłyśmy akcję charytatywną z okazji Dnia Pluszowego Misia. Ze względu na dużą ilość akcji w szkole było trochę skromniej i trochę inaczej. Jednak nadal pokazaliście, że macie wielkie serca i że zawsze na Was można liczyć.

Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli słodycze i zabawki do biblioteki. Dziękujemy Wam i Waszym rodzicom, bo bez ich pomocy i zaangażowania nie byłoby to możliwe.

Teraz życzymy Wam zdrowych i radosnych świąt. Czekamy na Was w przyszłym roku.

                                                                                                              Wasze panie bibliotekarki😊

Kasztanowy konkurs matematyczny rozstrzygnięty.

 

„Kasztanów bez liku 

Mamy w tym słoiku”… 

 

W październiku w bibliotece odbywał się konkurs matematyczny. Dzieci szacowały ile kasztanów jest w słoiku.  Zebrałyśmy kilkadziesiąt odpowiedzi. Były mniej lub bardziej trafne. Dwóm osobom to się udało i podały dokładnie tyle ile było kasztanów w słoiku (47 sztuk). Kasztany przy naszej obecności liczyła pani dyrektor Agnieszka Huber. Zwycięzcami zostały (czy słyszycie fanfary?) 

Magdalena Kręgiel z klasy 3 F i Aleksandra Moszczyński z klasy 5d. 

 

Zwycięzcom gratulujemy, a po odbiór obiecanego pudełka słodyczy zapraszamy do biblioteki. 

Joanna Piasecka i Barbara Szewczak 

Strona 1 z 8

Logowanie dla nauczycieli