KONKURS

ILUSTRACJA DO ULUBIONEJ KSIĄŻKI

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM ORGANIZOWANYM PRZEZ ŚWIETLICĘ
I BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ

„Ilustracja do ulubionej książki”

Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie wrażliwości estetycznej, kreatywności oraz uzdolnień plastycznych dzieci.

Adresowany jest do uczniów klas I-III.

  Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie indywidualnej pracy dowolną techniką malarską

 lub rysunkową w formacie A4.

Prace prosimy składać do świetlicy szkolnej do p. Katarzyny Szlachciuk i p. Beaty Zaręba 

do dnia 31.03.2023r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody 😊

 

Organizatorzy konkursu: Piasecka Joanna, Szewczak Barbara

Szlachciuk Katarzyna, Zaręba Beata

Challenge biblioteczny na ferie

„Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki”.

 

                Przeczytaj w ferie dwie książki spoza listy lektur. Sfotografuj okładkę i krótko podsumuj książkę. Na przykład napisz dlaczego ją polecasz lub nie polecasz. Dopisz czy dzięki książce miło spędziła(e)ś czas. Prześlijcie nam swoje prace na Teamsy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..p lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Jako nagroda tradycyjnie czekają na Was punkty. Jeżeli ktoś pokusi się o napisanie recenzji jednej z książek to będzie ona wydrukowana w naszej szkolnej gazetce „Gimek”. Zapraszamy do zabawy. Czytanie jest fajne.

                                    Joanna Piasecka i Barbara Szewczak (my też podjęłyśmy wyzwanie😊)

25 listopada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

W tym roku już po raz czternasty zorganizowałyśmy zbiórkę dla Caritas Parafialnej w Starej Iwicznej. Od czternastu lat pomagamy zadbać o radosne święta dla tych którzy są blisko nas. Jak co roku nas nie zawiedliście. Myślałyśmy, że w tym roku kiedy w szkole organizowanych jest tak wiele zbiórek to się nie uda.

 

W tym roku spotkałyśmy się z przemiłą niespodzianką. Jeden z rodziców naszych uczniów przekazał na rzecz naszej biblioteki 2000,- złotych. Za te pieniądze zakupiłyśmy książki dla naszych uczniów i nauczycieli. Bardzo dziękujemy za cudowny dar. Nie zmarnowałyśmy ani złotówki. Książki są już zakupione, powoli katalogowane i ustawiane na półkach.

Co słychać w bibliotece?...

Przedstawiamy Wam krótkie przypomnienie tego co w ostatnim czasie wydarzyło się w bibliotece.

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którego tematem w tym roku było: „Czytanie dla pokoju”, zaprosiłyśmy uczniów do kilku aktywności. 

Strona 1 z 10

Logowanie dla nauczycieli