W piątek 8 października w Bibliotece w Mysiadle pod hasłem „Czytanie wzmacnia!” odbyła się kolejna Noc Bibliotek.

Uczestnicy warsztatów - uczniowie z klas IV, V i VIII naszej szkoły - zaliczyli wieczorny spacer po bibliotece, robili ,,wybuchowe” eksperymenty oraz zostali zamknięci w bibliotecznym escape roomie, z którego uwolnić mogli się dzięki sprytowi, wiedzy i… przeczytanym książkom. (:

Dodatkową atrakcją dla klasy 8 była noc spędzona w bibliotece wraz z seansem filmowym, pizzą i grą towarzyską – mafią - która zyskała wielkie grono fanów.

Nad ranem wszyscy przyznali, że noc spędzona w śpiworach między regałami książek to niezwykła przygoda. :)

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w wydarzeniu i zapraszamy do Biblioteki w Mysiadle na inne wydarzenia!

 

 

Dnia 04.10.2021 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego online dla dzieci z oddziału przedszkolnego pt.: "Pani Jesień".

Nadesłane prace świadczyły o dużej kreatywności, pomysłowości oraz samodzielności dzieci. 

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

I miejsce zajęła Ilona Z. 0A

II miejsce zajął Antoni K. 0B

III miejsce zajął Patryk K. 0A

 

Justyna Stępniewska 

Iwona Pacholczak

Anna Matyjew

Aneta Muszyńska

 

  W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do akcji „Zbieram to w szkole”, prowadzonej przez Fundację Missio Cordis. Ideę programu najlepiej opisuje motto: zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody

Projekt ma na celu rozwijanie świadomości ekologicznej wśród uczniów i gromadzenie pieniędzy na pomoc podopiecznym misjonarzy – księży sercanów. Pomoc realizuje się np. poprzez budowę studni głębinowych w pustynnym Czadzie i Tanzanii, pomoc dla dzieci z Domu Dziecka w Boliwii, dożywianie dzieci na Filipinach.

Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które szkoła będzie mogła wymienić na nagrody: książki, filmy, torby ekologiczne. Otrzymane rzeczy przeznaczymy na nagrody w konkursach organizowanych przez świetlicę szkolną.

Więcej szczegółów na: https://www.zbieramtowszkole.pl/

W ramach akcji zbieramy: 

  • Zagraniczne waluty i polskie grosze (wszystkie nominały), monety kolekcjonerskie, zniszczone pieniądze np. „zgniecione” monety, wyprane i podarte banknoty oraz bilon i banknoty z całego świata, również te wycofane z obiegu (np. niemieckie marki, korony słowackie, lity litewskie…). 
  • Stare telefony komórkowe oraz smartfony – zepsute i działające stare telefony (z klawiszami) oraz wszystkiego rodzaju smartfony (telefony z ekranem dotykowym)
  • Zegarki tarczowe– zbieramy tylko zegarki na rękę, nie zbieramy zegarów ściennych i typu „budzik”

Zbierane rzeczy proszę przynieść do świetlicy szkolnej (z karteczką zawierającą imię i nazwisko oraz klasę). Za przyniesienie darów na zbiórkę uczeń otrzyma dodatkowe punkty z zachowania  (5 pkt).

Wszystkich gorąco zachęcam do włączenia się w działania na rzecz ochrony środowiska.

Koordynator zbiórki: Judyta Zwolan

Strona 1 z 14

Logowanie dla nauczycieli