Jak co roku uczniowie klas ósmych wzięli udział w projekcie geograficznym „Europa w pudełku”. Zadanie polegało na wyszukaniu informacji i różnych ciekawostek a następnie wykonaniu pudełka z przedmiotami kojarzącymi się z wybranym krajem. Było ciekawie, twórczo i wesoło. W projekcie wzięło udział wielu uczniów a najciekawsze prace przedstawiamy w kolażach poniżej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Monika Kłaczyńska- Oroń

W miesiącu maju ćwiczyliśmy naszą kreatywność. Korzystaliśmy z zestaw do konstruowania oraz nauki geometrii. Kulki posiadają duża ilość otworów co pozwala łączyć je z patyczkami po wieloma kątami, co pozwala na tworzenie graniastosłupów oraz ostrosłupów. Złożone modele stanowią przydatną pomoc w zakresie pojęć geometrycznych m.in. krawędź, wierzchołek, objętość oraz powierzchnia.

W piątek 19 maja  w sali gimnastycznej odbył się spektakl ,,Różyczka w szponach Sieci”. Wydarzenie zostało przygotowane przez klasę 6e z pomocą uczniów z klasy 1c i 8a. Było dedykowane klasom IV-VI szkoły podstawowej. Przedstawienie w konwencji baśniowej ukazuje zagrożenia płynące z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu. W zamku pojawia się złośliwa wróżka (Wirusja), której celem jest opanowanie królestwa złymi czarami - wirusami. Wirusja rzuca klątwę na księżniczkę, która ukuje się wrzecionem i zapadnie w głęboki sen. Na pomoc przychodzi jej dzielny rycerz Łejkap, który budzi ją ze snu. Przedstawienie miało charakter profilaktyczny. Celem była ochrona dzieci przed zagrożeniami w sieci Internet. Na koniec aktorzy zaśpiewali piosenkę Luis’a Fonsi – Despacito wraz ze zmienioną warstwą tekstową dotyczącą bezpiecznego Internetu. Publiczność doceniła ciężką pracę i zaangażowanie aktorów poprzez włączenie się do wspólnego wykonania utworu.

Spotkanie z Łowcą Obcych, p. Rafałem Maciaszkiem, specjalistą od gatunków inwazyjnych z SGGW w Warszawie.

13 maja w Uroczysku Zimne Doły odbyło się spotkanie finalistów powiatowego Konkursu "Gatunki Obce i Inwazyjne w Lasach Chojnowskich "z Panem Rafałem Maciaszkiem Łowcą Obcych specjalistą od gatunków inwazyjnych z SGGW w Warszawie. Prowadzący zajęcia interesuje się problematyką bezkręgowców wodnych, takich jak krewetki i raki, a także inwazyjnych gatunków obcych.

Podczas zajęć skoncentrował się głownie na gatunkach raka . Finaliści mogli poznać charakterystyczne cechy gatunków raków. Zainteresowanie wzbudziła forma rozpoznawania raka szlachetnego i gatunków inwazyjnych jak nazwał ją prowadzący ,, rozpoznawanie przez dotykanie”. Z pasją opowiadał również o inwazyjnych gatunkach małżów .Zajęcia poszerzyły wiedzę uczniów w zakresie gatunków IGO i ich znaczenia w ekosystemach. Prowadzący zachęcił również do szukania intruzów , fotografowania i kontaktowania się z nim poprzez stronę którą prowadzi https://lowcaobcych.pl/.

Zajęcia były bardzo ciekawe, dopisała również pogoda i humory uczestników. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie warsztatowe zorganizowane przez przedstawicieli Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

Joanna Stępień

Strona 1 z 24

Logowanie dla nauczycieli