Maj w świetlicy przy ul. Zimowej.

Maj w świetlicy przy ul. Zimowej rozpoczęliśmy od wspomnienia najważniejszych świąt narodowych rozpoczynających miesiąc. W ramach cyklu zajęć „Poezja dla dzieci” omawialiśmy wiersze związane tematycznie z majowymi obchodami,      a także te poświęcone Dniu Matki – K. I. Gałczyński „Spotkanie z matką”, Wanda Grodzieńska „Do matki”, Danuta Wawiłow „Mama ma zmartwienie”, Józef Ratajczak „Mama”, Anna Świrszczyńska „Dzień Matki”. Na podstawie analizy powstały także prace plastyczne.

Poznaliśmy również twórczość Ignacego Krasickiego i odczytywaliśmy naukę płynącą z jego utworów. Dzieci omawiały sposób postępowania bohaterów popularnych bajek („Czapla, ryby i rak”, „Dzieci i żaby”, „Kruk i lis”, „Lis i kozieł”, „Przyjaciele”, „Ptaszki w klatce”, „Wilczki”, „Żółw i mysz”) i odczytywały morał. Oglądaliśmy również powstałe na ich podstawie animacje.

„Savoir-vivre dla dzieci” przybliżył nam zasady obowiązujące podczas zabawy w domu. Uczniowie na podstawie opowiadania mówili, jak uszanować potrzeby innych domowników i ich prywatną przestrzeń.

Podczas zajęć „Proza dla dzieci” poznaliśmy fragment „Akademii Pana Kleksa” - analizowaliśmy historię życia szpaka Mateusza.

Koniec miesiąca uwieczniła kolejna edycja „Przeglądu piosenki i tańca w świetlicy”. Chętni uczniowie prezentowali swoje talenty taneczno-wokalne. Następnie odbyło się głosowanie publiczności. Występujący z największą ilością punktów otrzymali upominki.