Spektakl ,,Różyczka w szponach Sieci”

W piątek 19 maja  w sali gimnastycznej odbył się spektakl ,,Różyczka w szponach Sieci”. Wydarzenie zostało przygotowane przez klasę 6e z pomocą uczniów z klasy 1c i 8a. Było dedykowane klasom IV-VI szkoły podstawowej. Przedstawienie w konwencji baśniowej ukazuje zagrożenia płynące z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu. W zamku pojawia się złośliwa wróżka (Wirusja), której celem jest opanowanie królestwa złymi czarami - wirusami. Wirusja rzuca klątwę na księżniczkę, która ukuje się wrzecionem i zapadnie w głęboki sen. Na pomoc przychodzi jej dzielny rycerz Łejkap, który budzi ją ze snu. Przedstawienie miało charakter profilaktyczny. Celem była ochrona dzieci przed zagrożeniami w sieci Internet. Na koniec aktorzy zaśpiewali piosenkę Luis’a Fonsi – Despacito wraz ze zmienioną warstwą tekstową dotyczącą bezpiecznego Internetu. Publiczność doceniła ciężką pracę i zaangażowanie aktorów poprzez włączenie się do wspólnego wykonania utworu.