Kwiecień w świetlicy przy ul. Zimowej

Kwiecień w świetlicy przy ul. Zimowej rozpoczęliśmy od przypomnienia i omówienia tradycji wielkanocnych. Poznaliśmy symboliczne znaczenie pokarmów w świątecznym koszyczku i podzieliliśmy się zwyczajami panującymi w naszych domach.

Wykonaliśmy ostatnie zadanie z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Europa i ja” – poznaliśmy florę i faunę Szwecji.

W ramach zajęć „Poezja dla dzieci” zapoznaliśmy się z twórczością Laury Łącz – interpretowaliśmy wiersze „Przedwiośnie”, „Białe kwiaty”, „Już”, „Wiosenna tajemnica”, „Prośba niezapominajki”. Analizowaliśmy również utwory związane z majowymi świętami narodowymi: „Radosny dzień” Wandy Grodzieńskiej, „Trzeci Maj” Michała Areta, „Rocznica” Stanisława Aleksandrzaka, „Majowe święta. Kto je spamięta?” Agaty Dziechciarczyk.

Cykl „Proza dla dzieci” umożliwił poznanie gatunku, jakim jest bajka. Dzieci odkrywały naukę, która wypływa z bajek Ezopa. Odczytywały również ukryty sens w opowiadaniach Laury Łącz „Pouczająca rozmowa” i „Pomysłowa biedronka”. Poznaliśmy kolejną część „Biura detektywistycznego Lassego i Mai” – „Tajemnicę mumii”.

„Savoir-vivre dla dzieci” przybliżył nam zasady kulturalnego korzystania z telefonu, rozmawialiśmy również o poszanowaniu prywatności.

Koniec miesiąca zwieńczył apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.