Laboratoria Przyszłości- styczeń

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości, który został ogłoszony i wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Laboratoria Przyszłości to program, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła m.in.:

Sprzęt i wyposażenie Pracowni Informatycznej oraz druku 3D.

Wyposażenie Pracowni Robotyki i Programowania.

Drukarka 3D wraz z kompatybilnym skanerem, długopisy 3D, gogle VR, klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami, roboty edukacyjne wraz z akcesoriami czy zestawy konstrukcyjne z różnych dziedzin z akcesoriami.

Uczniowie na dodatkowych zajęciach organizowanych w ramach realizacji innego projektu – ,,Wiedza na 6” - rozwijają swoje umiejętności związane z robotyką czy drukiem 3D.

Działania szkoły zostaną poszerzone o rozwój kompetencji kluczowych, związanych z wykorzystaniem technologii czy optymalizacją własnej pracy i nauki w oparciu o nowoczesne technologie.

Sprzęt i wyposażenie Pracowni Audio-Video.

Zakupiono słuchawki studyjne, statyw, mikrofony, oprogramowanie do edycji, montażu i tworzenia materiałów wideo, a także kamerę cyfrową i aparaty cyfrowe, oświetlenie do realizacji nagrań.

Uczniowie na dodatkowych zajęciach będą rozwijać swoje umiejętności związane z twórczym i kreatywnym wykorzystaniem urządzeń audiowizualnych z naciskiem na ich możliwości informacyjne, techniczne i artystyczne.

Działania szkoły zostaną poszerzone o rozwój kompetencji technicznych (montaż, obróbka filmów i zdjęć), społecznych (tworzenie dzieł o charakterze informacyjnym i artystycznym) czy informatycznych (publikacja cyfrowa i promocja dzieł).

Pomoce dydaktyczne (zestaw badawczy, teleskop,  klocki konstrukcyjne

Relacje z wykorzystania sprzętu będą publikowane raz w miesiącu.