Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który obchodzony jest 5 grudnia to okazja do tego, by pokazać, jak ważną rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych.

W tym dniu w wielu krajach Europy odbywają się konferencje i warsztaty, dotyczące efektów wolontariatu, metod pozyskiwania ochotników i organizacji pracy.

Angażujący się w wolontariat uczniowie sprawią, że świat wokół nich staje się lepszym miejscem. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy ich praca nie przynosi widocznych efektów od razu. To wolontariusze wyznaczają granice tego, w co chcą się zaangażować i za co chcą być odpowiedzialni. Wolontariat jest więc sposobem, by zdobyć wiele umiejętności osobistych.

Nasi wolontariusze również włączyli się w obchody Dnia Wolontariusza. W tym roku postanowiliśmy przeprowadzić z nimi krótkie wywiady, by pokazać co jest dla nich ważne i w jaki sposób dbają o siebie. Wybrane odpowiedzi publikujemy w formie prezentacji.

Link do prezentacji

Szkolne Centrum Wolontariatu