Wiosna w naszym ogródku

Grupa 0b realizuje projekt edukacyjny pt.:,,Wiosna w naszym ogródku’’. Celem projektu było założenie własnego ogródka dydaktycznego do wiosennych działań praktycznych, przybliżenie dziecku świata przyrody poprzez działanie, obserwację, badanie środowiska oraz budowanie więzi emocjonalnej dziecka z otaczającą przyrodą.

Dzieci poznały etap wzrostu roślin od ziarenka do kwiatka. Poznały budowę kwiatu oraz czego potrzebują rośliny.
Dzieci wykonały także prace plastyczne ,,Ogród oczami dziecka” według inwencji twórczej. Prowadzone są zabawy dydaktyczno-matematyczne w klasyfikowaniu i przeliczaniu roślin. Dzieci codziennie samodzielnie podlewają i pielęgnują rośliny we własnym ogródku.
Projekt będzie trwał do końca lipca. Mamy nadzieję, że uda nam się skonsumować wyhodowane przez nas poziomki, pomidorki koktajlowe, marchewki, a wyhodowana przez nas mięta dodana do wody stworzy nam napój orzeźwiający podczas letnich upałów.