Co powiesz, mały misiu?

Każdy bohater literacki ma coś do powiedzenia czytelnikowi. Takie samo zadanie mają misie, które są głównymi postaciami wielu książek w Polsce i za granicą.

Uczą dobrych manier, pokazują jak pokonywać codzienne trudności, odkrywają fantastyczny świat bajek i baśni, poruszają często trudne tematy takie jak samotność, odrzucenie, brak wiary w siebie, podkreślają jak ważna w życiu człowieka jest przyjaźń. Różnorodność misiowych postaci od kilku lat zachwyca naszych uczniów, którzy z radością uczestniczą w zajęciach: „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Oprócz przedstawiania fragmentów historii, proponujemy Świetliczakom wykonywanie tematycznych prac plastyczno-technicznych oraz zachęcamy do czytania misiowej literatury . W tym celu już kolejny raz uruchomiliśmy działalność Świetlicowego Klubu Czytelnika. Chętni uczniowie otrzymują fragmenty opowieści oraz raport czytelnika. Każdy wypełniony raport, a co za tym idzie, każdy przeczytany fragment, to uśmiechnięta buźka na karcie czytelnika i wiele satysfakcji z poznanej historii.

Katarzyna Włodarczyk

Alena Karliuk