BohaterON w Twojej Szkole

28 października po raz trzeci nasza szkoła przyłączyła się do akcji ,,BohaterON – włącz historię!" To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt skupia się na mówieniu o historii Polski XX wieku w prostej i za razem angażującej formie.

Tegoroczna edycja polegała na upamiętnieniu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego jako wybitnego poetę, przedstawiciela pokolenia Kolumbów oraz żołnierza Armii Krajowej. W przedsięwzięcie zaangażowała się młodzież z klasy 8b.  Podczas pierwszej godziny warsztatów uczniowie poznali biografię oraz ciekawostki na temat bohatera. Z dużym zainteresowaniem interpretowali wiersze K. Baczyńskiego oraz dzielili się emocjami jakie towarzyszyły im w czasie zajęć.

Druga godzina warsztatów to przygotowanie  prac z życzeniami i podziękowaniami dla Powstańców Warszawy. Młodzież przygotowała piękne karty, pocztówki i plakaty, które trafią w ręce Powstańców, którzy narażali swoje życie i zdrowie dla Polski.

Małgorzata Woźniak-Kłoda

Maciej Wyrzykowski