Darmowe zajęcia z improwizacji teatralnej we wtorki na 9 godzinie lekcyjnej dla klas 4, 5 i 6

W naszej szkole odbywają się zajęcia z improwizacji teatralnej dla klas czwartych, piątych i szóstych.

Zajęcia odbywają się we wtorki na dziewiątej lekcji (15:50-16:35) w sali konferencyjnej w nowej części budynku.

Aby wziąć udział w zajęciach z improwizacji teatralnej wystarczy przyjść na nie w dniu, w którym one się odbywają.

Darmowe zajęcia dotyczące improwizacji teatralnej finansowane są z budżetu Unii Europejskiej.

Aby brać udział w zajęciach nie trzeba mieć przygotowania teatralnego.

Zajęcia te są darmowe, a uczestnicy mają możliwość wpływać na ich przebieg.

Za udział w zajęciach uczeń będzie mógł otrzymać od 5 do 10 punktów z zachowania w semestrze za „Aktywny udział w kołach zainteresowań i zajęciach pozalekcyjnych”.

Podczas zajęć z improwizacji teatralnej można będzie:
✔ wyćwiczyć umiejętność słuchania i koncentracji
✔ nauczyć się reagować spontanicznie
✔ poznać nowe sposoby kreatywnego myślenia
✔ opanować podstawy aktorstwa
✔ wzmocnić pewność siebie podczas wypowiadania się przed innymi
✔ rozwinąć podzielność uwagi
✔ poprawić sobie humor i swoje poczucie humoru

Podczas warsztatów będzie można trenować improwizację teatralną za pomocą różnego rodzaju ćwiczeń grupowych, w parach i wykonywanych samodzielnie.

Prowadzący: Piotr Majewski
Nauczyciel 1c w Szkole Podstawowej w Nowej Iwicznej.
Uczestniczy w improwizacji teatralnej i wokalnej od 7 lat, uczestnik 3 grup improwizacyjnych, stale występuje na scenie w zakresie improwizacji teatralnej i wokalnej.
Prowadził około 60 trzygodzinnych i dwugodzinnych warsztatów z improwizacji teatralnej i wokalnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.