SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Tradycją już jest, że co roku w ramach programu „Bezpieczna szkoła”, gościmy w naszej szkole przedstawicieli Policji.     W zajęciach na temat bezpieczeństwa uczestniczą zazwyczaj uczniowie klas pierwszych. Z powodu koronawirusa i obostrzeń z nim związanych nie doszło do takiego spotkania  w zeszłym roku. Z tego powodu w tym roku na spotkanie zaprosiliśmy również klasy drugie.

Spotkanie odbyło się  20 października 2021 r w szkolnych świetlicach. Prowadzącymi były panie Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie z Wydziału Ruchu Drogowego. Posługując się obrazem i słowem panie z Policji w sposób bardzo ciekawy  zapoznały uczniów z zasadami poruszania się po drogach: z sygnalizacją świetlną,  wysepkami drogowymi, przechodzeniem przez jezdnię na zakręcie, przed wzniesieniem. Pokazały uczniom  rodzaje znaków drogowych: ostrzegawcze, zakazu, nakazu,  informacyjne oraz uzupełniające. Na koniec pokazały i omówiły film edukacyjny „Bezpieczne poruszanie się po drodze”.

Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał od pań Policjantek  odblaski, które przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze

.

Organizator spotkania: pani Jolanta Wilk.