Sukcesy w konkursie „Społeczna Krucjata Miłości”

Z ogromną dumą informujemy, że w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu literacko-plastycznego Stefan Kardynał Wyszyński - Prymas Tysiąclecia naszym Patronem pt. : „Społeczna Krucjata Miłości” uczennice naszej szkoły osiągnęły sukcesy w kategorii:

plastycznej : III miejsce – Antonia Szymczak kl. 7g

komiks: wyróżnienie – Krystyna Lizak kl. 5c

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 837 uczniów z 16 województw.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 50 w Lublinie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Oddział Okręgowy w Lublinie, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”.

O patronat honorowy wystąpiono do Ks. Abpa Stanisława Budzika – Metropolity Lubelskiego Ks. dra hab. Andrzeja Kicińskiego, prof. KUL – Prorektora ds. studenckich i międzynarodowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Pana Lecha Sprawki – Wojewody Lubelskiego, Pana dra Krzysztofa Żuka – Prezydenta Miasta Lublin, Pana Jarosława Stawiarskiego – Marszałka Województwa Lubelskiego, Pana Jarosława Pakuły – Przewodniczącego Rady Miasta Lublin , Pani Michaliny Jankowskiej – Dyrektor Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego , Pani Teresy Misiuk– Lubelskiej Kurator Oświaty, Pana Mariana Króla – Przewodniczącego Zarządu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność", Gościa Niedzielnego, TVP 3 Lublin, Polskiego Radia Lublin, Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej.

Celem konkursu było:

1. Przygotowanie do beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
  2. Upamiętnienie 120. rocznicy urodzin Prymasa Tysiąclecia.
  3. Ukazanie aktualności przesłania zawartego w „ABC Społecznej Krucjaty Miłości”.
  4. Inspirowanie dzieci i młodzieży do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego naszego Patrona.
  5. Kształtowanie postaw i promowanie wartości, którym wierny był Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński.
  6. Zachęta do podejmowania wysiłku intelektualnego, aktywności niezależnie od trudnej sytuacji (pandemii).
  7. Wyrażenie własnych przeżyć i refleksji środkami literackimi oraz plastycznymi.
  8. Doskonalenie umiejętności sprawnego i poprawnego posługiwania się językiem polskim.

Warto zaznaczyć, że przeżywamy szczególny czas. Uchwałą Sejmu i Senatu RP patronem 2021 roku został Prymas Stefan Wyszyński. Trzeciego sierpnia obchodzona będzie 120 rocznica urodzin, a 28 maja 40 rocznica śmierci Kardynała Wyszyńskiego. Natomiast 12 września odbędzie się jego beatyfikacja.

Zachęcamy do obejrzenia pracy naszych WSPANIAŁYCH UCZNIÓW

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Edyta Suwała- katechetka