Abstrakcyjna mozaika origami – projekt w świetlicy

Czy origami może czerpać inspiracje z obrazów abstrakcyjnych?

Takie pytanie stało się początkiem uczniowskiego projektu w świetlicy szkolnej przy ulicy Krasickiego.

Celem projektu była popularyzacja sztuki origami wśród uczniów.

Z wielkim zapałem wszyscy uczniowie i nauczyciele świetlicy tworzyli poszczególne elementy origami z których później powstały abstrakcyjne obrazy.

Dzięki temu projektowi uczniowie mieli okazję przekonać się o korzyściach jakie płyną ze wspólnej pracy.

W trakcie wykonywanego zadania wszyscy zobaczyli, że praca poszczególnych osób była bardzo ważna i niezbędna do stworzenia całości.

Chodziło także o stworzenie pracy, która będzie zachwycać kompozycją i strukturą, dzięki czemu więcej osób zainteresuje się sztuką, w tym sztuką origami.

Zapraszamy do obejrzenia naszych obrazów, które znajdują się na tablicy przy auli szkolnej.

Małgorzata Woźniak-Kłoda

Dorota Grochowska