Programowanie w świetlicy

Dnia 2.02.2021 w świetlicy przy ulicy Ignacego Krasickiego o godz. 10.00 oraz Zimowej o godz. 15.00 odbyły się pokazy podstaw programowania z wykorzystaniem Ozobotów. Pokazy były adresowane do wszystkich uczniów przebywających w tym czasie w świetlicy. W rolę instruktora wcielił się nauczyciel świetlicy Maciej Wyrzykowski. Wydarzenie to zostało przygotowane z przestrzeganiem wszystkich zaleceń służb sanitarnych w zakresie zasad higieny.

Ozobot to mały robot do nauki programowania. Wprowadza dzieci poprzez zabawę w świat nowych technologii. Jest gotowy do pracy w 2 sekundy od wyjęcia ze szklanej kapsuły. Rozumie kolorowe kody zamieszczone na specjalnie przygotowanych puzzlach jak i te narysowane flamastrami na białych kartkach.

Ta metoda doskonale sprawdziła się w pracy z najmłodszymi. Ilość zabawy i nauki była nieograniczona tak, jak nieograniczona była kreatywność dzieci związana z planowaniem i projektowaniem tras, po których może jeździć Ozobot. Na pochwałę zasługuje ogromne zainteresowanie oraz współpraca Świetliczaków w trakcie zajęć. Informowały mnie w jaki sposób mam zbudować trasę robota. Dzieci prosiły, aby zajęcia odbywały się częściej.

Maciej Wyrzykowski