25 listopada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

.

„Zacny człowiek, gdy pomóc potrzeba, nie pyta

I nie mówi: „Sam jestem ubogi”.

Tirukkural

25 listopada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

W tym roku już po raz dwunasty chciałybyśmy zorganizować zbiórkę dla Caritas Parafialnej w Starej Iwicznej. Od dwunastu lat pomagamy zadbać o radosne święta dla tych którzy są blisko nas. Ten rok o czym wszyscy już zdążyliśmy się przekonać jest zupełnie inny. Pandemia zmieniła nasze życie i trzeba mieć nadzieję, że nie zmieniła nas i naszych serc. Być może w tym roku bardziej niż w latach ubiegłych pomoc jest potrzebna. Tak naprawdę nigdy nie wiemy co kryje się za czterema ścianami naszego sąsiada. Czy doskwiera mu samotność, a może stracił pracę i brakuje mu na zwyczajne codzienne życie? Przez te wszystkie lata byliście bardzo hojni. Umieliście podzielić się tym co macie. Dziękujemy Wam i Waszym rodzicom za hojność i kolejny raz prosimy, ale trochę inaczej. Pamiętajmy żyjemy w czasie pandemii.

Prosimy Was żebyście w miarę możliwości tak jak każdego roku przynieśli coś słodkiego. Tym razem mogą też znaleźć się w paczkach suche produkty o wydłużonym terminie do spożycia. Niestety ze względu na COVID19 nie będziecie mogli oddać swoich zabawek. Zabawki jeżeli będziecie wkładać to muszą być nowe. Pomyślcie sobie jaką sprawicie radość dzieciom i dorosłym gdy znajdą paczkę pod choinką.

Dary będzie można wkładać do kartonu wystawionego przy portierni. W ty roku wyjątkowo każdy kto przyniesie paczkę otrzyma 10 punktów. Do zostawionej paczki prosimy o dołączenie kartki z imieniem i nazwiskiem, oraz do której klasy chodzicie.

Pamiętajcie 25 listopada wypada w tym roku w środę. . Karton wystawimy 25 listopada i na dary będziemy czekały do 30 listopada włącznie.

Z góry dziękujemy Wam i Waszym rodzicom, bo jak nie My to kto?

Joanna Piasecka i Barbara Szewczak                          .