„Akcja Mura l- odkryj w sobie muralowca”

Miło nam poinformować, że praca plastyczna uczniów z naszej szkoły została wyróżniona w konkursie: „Akcja Mura l- odkryj w sobie muralowca”. Zwycięski zespół z klasy 6g w składzie: Antonina Szymczak, Zuzanna Długozima oraz Antonina Kubiak otrzymał nagrodę w wysokości 5 000 zł na odmalowanie wybranego pomieszczenia szkolnego.

Konkurs został zorganizowany przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach kampanii pod nazwą „Kolejowe ABC”.  Zadaniem uczestników akcji było stworzenie najlepszej grafiki prezentującej zasady bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Projekt musiał być związany z nosorożcem Rogatkiem, bohaterem kampanii „Kolejowe ABC”. W ramach konkursu młodzież wykonywała kolorowy projekt muralu z zespołach liczących od 3 do 30 uczniów z klas III-VI szkoły podstawowej.

Do oceny napłynęły aż 1954 prace plastyczne przygotowane przez 18 442 uczniów pod nadzorem 709 nauczycieli z 707 placówek szkolnych z całej Polski.

Warto zaznaczyć, że uczennica naszej placówki w Nowej Iwicznej, Antonina Szymczak z klasy 6g została główną laureatką, zdobywając I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Etycznym „Inny - nie znaczy gorszy” w kategorii plastycznej. Kolejny sukces Antoniny to uzyskany tytuł laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kalendarz GOK 2020- Największy skarb - to dobry przyjaciel”. Nagrodzona praca naszej zdolnej artystki została ilustracją kalendarza GOK wydanego w Stawigudzie.

MŁODYM ARTYSTOM DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!!!

Edyta Suwała- katecheta