Projekt edukacyjny „Mądre bajki z całego świata”

W celu promowania postawy empatycznej wśród dzieci nauczyciele świetlicy Judyta Zwolan i Dorota Grochowska rozpoczęli cykl zajęć, które w atrakcyjny i dostosowany do różnych etapów edukacji sposób tłumaczą złożony świat uniwersalnych wartości i przeżywanych emocji, rozwijają samoświadomość i pomagają w kształtowaniu poczucia własnej wolności, wolności do bycia sobą.

Zajęcia przeprowadzane będą w oparciu o scenariusze lekcji przygotowane przez Kulczyk Foundation. „Efekt Domina. Mądre bajki z całego świata. Materiały dydaktyczne dla nauczycieli .” to kolejna już seria scenariuszy zajęć Kulczyk Foundation przeznaczonych do pracy z dziećmi i młodzieżą. Obejmuje grupy wiekowe od etapu przedszkola do szkoły średniej, podzielone zgodnie z istniejącym systemem edukacji.

Szczególny akcent – zarówno w proponowanych aktywnościach, jak i na poziomie założeń i przekazywanych treści – położony jest na kwestię wagi postawy proaktywnej, poczucia odpowiedzialności za siebie i swoje reakcje, równej godności każdego człowieka, niezależnie od płci czy statusu materialnego.

Tematyka zajęć ma  pomóc uczniom w lepszym poznaniu siebie, swoich emocji, wartości i motywacji, a także zrozumienie emocji, wartości i motywacji innych.

Zajęcia świetlicowe z cyklu „Efekt Domina” będą odbywały się w każdy piątek o godz. 9:00.

Cykl zajęć obejmuje 17  lekcji dydaktycznych, w których poruszone zostaną ważne tematy na podstawie 17 bajek z 9 krajów świata. Pierwsze zajęcia odbyły się 07.02.2020r.

Dorota Grochowska