ŚWIETLICOWY KLUB CZYTELNIKA

W świetlicy przy ul. Zimowej rozpoczął swoją działalność Świetlicowy Klub Czytelnika.

Chętni uczniowie otrzymują fragmenty książek oraz raporty czytelnika, które wypełniają po przeczytaniu tekstu. Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie czytelnictwa, wspieranie dzieci w nauce czytania oraz rozwijanie zainteresowania zaproponowanymi lekturami, których bohaterami są misie. Dobór literatury jest związany z realizowanym cyklem zajęć pt. „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Zajęcia sa prowadzone w GOK-u. W każdy czwartek uczniowie poznają historie kolejnych misiów. Na koniec każdych zajęć wykonują prace plastyczno-techniczne z wykorzystaniem różnych materiałów. Powstały już m.in. lampiony dla misia, który bał się ciemności, walizki misia Paddingtona oraz torby z wizerunkiem misia Uszatka. Ten program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów.

Katarzyna Włodarczyk

Katarzyna Szlachciuk