Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa”

W czwartek, 07 listopada w Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyła się uroczysta Gala dla uczczenia Pontyfikatu świętego Jana Pawła II, podczas której wręczono nagrody laureatom i finalistom XVII

Konkurs zorganizowany został przez Centrum Edukacyjne Archidiecezji Warszawskiej oraz Katolicki Zespół Edukacyjny im. Ks. Piotra Skargi.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Kardynał Kazimierz Nycz oraz Pani Aurelia Michałowska- Mazowiecki Kurator Oświaty.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół stołecznych i mazowieckich.

Celem konkursu było oddanie hołdu Wielkiemu Polakowi, popularyzacja poezji Karola Wojtyły, inspirowanie uczniów do poszukiwania wartości istotnych w życiu młodego człowieka oraz ukazanie jedności doświadczenia religijnego w rozmaitych kulturach i kręgach cywilizacyjnych.

Zgodnie z regulaminem konkursu, uczestnicy recytowali jeden dowolnie wybrany utwór poetycki o tematyce religijnej. Naszą szkołę przed publicznością godnie reprezentowało pięcioro uczniów:

Jadwiga Belina- Brzozowska (kl. 2b), Grzegorz Zołotucho (kl.3d), Katarzyna Majdak (kl.6a),

Maja Zołotucho (kl.6b) oraz Amelia Hermanowicz (kl. 8b).

Laureatkami XVII Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej zostały uczennice naszej społeczności:

Katarzyna Majdak (I miejsce), która zaprezentowała wiersz Jerzego Czarnoty pt. „Jan Paweł II” oraz Maja Zołotucho (III miejsce) recytując utwór księdza Jana Twardowskiego pt. „ Wiersz o świętym Tomaszu”. Dziewczęta otrzymały dyplomy, statuetki i nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu twórczości świętego Jana Pawła II oraz kolejnych wyróżnień na szerokiej niwie aktorskiej.

Edyta Suwała- katecheta