Wylosuj Anioła

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji Wylosuj Anioła, która polega na pisaniu kartek mających nieść wsparcie dzieciom chorującym na nowotwory.

Wylosuj Anioła to inicjatywa rodziców dzieci leczonych na oddziale onkologii. Nowotwór niesie ze sobą lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa.

Co trzeba zrobić?

1. Trzeba mieć kartkę (można ją zrobić własnoręcznie lub kupić).
2. Zastanowić się, do kogo ma być adresowana (do dziewczynki lub chłopca)?
3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową. Co warto napisać? Np. wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna, radosna, powinna dawać nadzieję.
4. Można załączyć własny adres, może dziecko będzie chciało się później skontaktować.
5. Następnie przynieść kartkę do szkoły i umieścić w pudełku przy tablicy samorządowej . Później listy/kartki będą wysłane do Fundacji ”Gdy Liczy się Czas” ul. Nowy Świat 30a/6 20-418 Lublin.

Akcja jest bezterminowa, kartki będą wysyłane cyklicznie.

Zapraszamy do udziału w akcji,

Zespół nauczycieli współorganizujących proces kształcenia