Erasmus Plus

Wymiana ze szkołą w Madrycie

W październiku 2017 roku uczniowie ZSP w Nowej Iwicznej  pojechali do Madrytu, żeby zrealizować drugą część wymiany – odwiedziny u swoich hiszpańskich partnerów. Zwiedzaliśmy piękny Madryt, podziwialiśmy średniowieczną stolicę Hiszpanii – Toledo oraz wzięliśmy udział w jarmarku średniowiecznym w mieście, gdzie urodził się Miguel de Cervantes – Alcala de Henares.

Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni hiszpańską kulturą, gościnnością rodzin i otwartością kolegów i koleżanek z Madrytu.

Pierwsza wymiana była olbrzymim sukcesem i dlatego w tym roku zrealizowaliśmy druga edycję – w kwietniu 2017r gościliśmy 14 młodych Hiszpanów i 2 nauczycielki, pokazaliśmy im piękno naszej ojczyzny, fantastyczna pogoda sprzyjała naszym planom. Zwiedzaliśmy warszawę i Kraków, Kopalnię Soli w Bochni, odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, spędzaliśmy mnóstwo czasu razem poznając się i ucząc od siebie.

Po doświadczeniach ubiegłego roku wiemy, że codzienna komunikacja w języku angielskim z rówieśnikami jest dla naszych uczniów najlepszą nauką, wciąż komunikują się przy pomocy portali społecznościowych i nie mogą się doczekać naszej wizyty w Madrycie.

Organizator

Anita Skalska

Logowanie dla nauczycieli