Pozytywne słowa i rozświetlone szkolne korytarze

06:56:10W miniony piątek nasza szkoła zamieniła się w kolorową oazę pozytywnych słów i serdeczności, gdy uczniowie, zorganizowali „Podaj dalej dobre słowo”. To niezwykłe wydarzenie miało na celu promowanie przyjaznej atmosfery wśród uczniów i nauczycieli, przypominając nam o sile dobrych słów i życzliwości.

W ramach tego wyjątkowego dnia uczniowie przygotowali przepiękne plakaty, na których umieścili różnorodne pozytywne słowa i życzenia. Korytarze naszej szkoły zaczęły przypominać kolorowy labirynt zapełniony inspirującymi sentencjami. Każdy krok napotykał inny komplement, każdy zakręt skrywał nowe słowo wsparcia.

Plakaty nie tylko udekorowały naszą szkołę, ale także zwróciły uwagę na znaczenie życzliwości w codziennym życiu. Uczniowie wierzą, że nawet mały uśmiech czy miłe słowo potrafią sprawić, że dzień staje się lepszy. Przygotowane hasła, takie jak "Bądź dobry dla siebie i innych", "Uśmiechaj się - to mnoży szczęście" czy "Jesteś ważny", „Jesteś wyjątkowy, taki jaki jesteś” były nie tylko ozdobą, ale również przypomnieniem o wartościach, jakimi powinniśmy kierować się każdego dnia.
W szkolnej bibliotece, każdy uczeń miał okazję umieścić w specjalnie przygotowanym słoiku pozytywne słowo, rozpoczynające się od pierwszej litery swojego imienia. Dodatkowo, stworzyliśmy gazetkę szkolną zatytułowaną "Kodeks Życzliwego Człowieka".

Całe przedsięwzięcie było inicjatywą Szkolnego Centrum Wolontariatu, a ogromnym wsparciem były Pani Asia i Pani Basia ze szkolnej biblioteki. Dzięki temu wolontariusze chcieli stworzyć atmosferę pełną pozytywnej energii i wzajemnego szacunku. Nauczyciele i inni uczniowie byli zaskoczeni i zadowoleni z zaangażowania uczniów w promowanie takiej inicjatywy, wymieniając pozytywne słowa z innymi. Poniżej przedstawiamy fotorelację pokazująca jak piękne plakaty zdobiły naszą szkołę.

Agnieszka Pietras

Szkolne Centrum Wolontariatu