Szkolne Koło PTTK w Nowej Iwicznej

Od sześciu już lat w Szkole w Nowej Iwicznej istnieje Szkolne Koło PTTK. Do naszej grupy należy ponad trzydziestu miłośników i miłośniczek podróży wszelakich. Przeważnie poruszamy się pieszo, ale dalekie dystanse pokonujemy komunikacją miejską (busy i pociągi). Zazwyczaj dwa razy w roku (jesienią i wiosną) organizujemy wyjazdy w góry. Zaczynaliśmy od eksplorowania Pienin, by później podróżować po Beskidach. Zwiedzamy też lokalne okolice, takie jak Zalesie Górne czy Las Kabacki.

We wrześniu tego roku obraliśmy nieco inny kierunek - Góry Stołowe. W czasie czterodniowego wyjazdu zwiedziliśmy Kłodzko, Karłów i Pasterkę. Przeszliśmy przez labirynt Błędnych Skał i zdobyliśmy najwyższy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec Wielki. Podczas podróżowania trafiliśmy na wspaniałą pogodę. Poranki witały nas lekką mgiełką, po górach spacerowaliśmy w słońcu, a wieczory były ciepłe i długie, co pozwoliła naszym podopiecznym integrować się do ostatnich minut przed ciszą nocną, a nawet i jeszcze później w tzw. kazamatach - piwnicy schroniska. Oczywiście w programie wycieczki nie mogło zabraknąć ogniska, szarlotki oraz gry w mafię.

,,Ten wyjazd, jak każdy zresztą, będziemy bardzo dobrze wspominać. Nawiązaliśmy nowe kontakty i odnowiliśmy relacje. To był dobry czas, aby spotkać się ponownie z niektórymi osobami po wakacjach. Dziękujemy nauczycielom za organizację tych wycieczek. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Z niecierpliwością czekamy na kolejne podróże".

Laura Pastuła 7c

Opiekunowie Szkolnego Koła PTTK w Nowej Iwicznej